Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Šioje svetainėje informacija neatnaujinama, išskyrus POSĖDŽIŲ KLAUSIMUS. Aplankykite naują Šiaulių miesto savivaldybės svetainę www.siauliai.lt

Įspėjimas dėl savavališko valstybinės žemės užėmimo ir informacija apie geležinkelio vėžės projektą

Šiaulių miesto savivaldybės spaudos konferencijoje Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Eduardas Bivainis atkreipė visuomenės dėmesį į pastebėtą negerą tendenciją dėl valstybinės žemės sklypų naudojimo. Taip pat pateikta informacija apie prasidedantį svarbų projektą – geležinkelio vėžės tiesimą link Šiaulių Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) ir oro uosto.

Savivaldybei formuojant sklypus, nustatoma nemažai atvejų, kai gyventojai savavališkai yra užėmę tam tikrus valstybinės žemės plotus. Dauguma šių atvejų yra individualių gyvenamųjų namų kvartaluose. Be leidimo statomos tvoros, pavėsinės, garažai, šiltnamiai, baseinai, sodinami vaismedžiai. Nėra toleruotina, matant laisvą teritoriją, ją naudoti savo tikslams. Prie savo valdomos nuosavybės galima prisijungti žemės sklypą, įgyvendinus tam tikrus reikalavimus, tačiau tai nėra daroma po savavališko užėmimo. Dažnu atveju sklypai jau yra suformuoti ar skirti infrastruktūrai. Siekiant išvengti teisminių ginčų ir problemų ateityje, gyventojų prašoma persižiūrėti savo sklypų teritorijos ribas ir valstybinę žemę atlaisvinti, nes ji anksčiau ar vėliau bus reikalinga.

 

Eduardas Bivainis pateikė informaciją apie 2020 metais pradėtą geležinkelio atšakos tiesimo į Šiaulių LEZ projektą. 2021 m. gegužės 24 dieną, po viešųjų pirkimų procedūrų, pasirašyta sutartis, pateiktas sutarties įvykdymo garantas, ir sutartis su laimėjusiu rangovu įsigaliojo. Tikimasi, jog artimiausiu metu, po pasiruošimo, prasidės rangos darbai. Planuojama, kad atšakos tiesimas turėtų užtrukti iki šių metų pabaigos. Įvertinus užbaigimo ir pridavimo procedūras, tikėtina pabaiga yra 2022 m. kovo mėnuo. Bendra suma 1,3 km geležinkelio atšakos įrengimui yra 2 468 000 Eur.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

 

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Birželis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: